Pages

20 Aralık 2011 Salı

Sakatlığı nedeniyle uzun süredir forma giyemeyen genç stoper, yıllardır takımın savunmada yaşadığı sıkıntıyı çözecek gibi

ALKIŞI HAK ETTİ

F.Bahçe, Trabzonspor maçında hem 3 puanı hem de Serdar Kesimal'ı kazandı. Lugano'nun gidişiyle stoperde bazen Bilica bazen de Bekir'i Yobo'nun yerinde oynatan ancak verim alamayan Aykut Kocaman nihayet rahat bir nefes aldı. Uzun süren sakatlığı geçen ve ilk kez Eskişehir'de forma giyen Serdar Kesimal, Trabzonspor karşısında da sınavı başarıyla geçti.

EKSİKLERİM VAR
Bilica'nın hem formu hem de yabancı kontenjanı nedeniyle özlemle beklenen Serdar Kesimal, F.Bahçe'nin uzun yıllar stoperde sıkıntı çekmeyeceğini gösterdi. Henüz Yobo ile iki maç oynamasına rağmen pozisyon alışı, kademeye girişi ile "40 yıllık Fenerli" gibi oynayan Serdar, "Şu anda gerçek formumda değilim. Maç eksiğim bittiğinde gerçek Serdar'ı göreceksiniz" dedi.

Alex Borges Yakış Dedi

Devre arası yaklaşırken F.Bahçe'nin forvet arayışlarına Alex de yorum yaptı. Daha önce Bobo'ya soğuk baktığını belirten Brezilyalı oyuncu twitter hesabından tercihini açıkladı: "Bana sorarlarsa tercihim belli. Nobre'yi seviyorum, iyi golcü ama Borges (Santos) bence ismi geçenler içinde en yakışanı olur."

Nobre: Fenerbahçe'yi kim istemez

Bu sezon gollerini Mersin için atan Mert Nobre, "Fenerbahçe için ismimin geçmesi güzel. Fenerbahçe'yi kim istemez" dedi. Yerli sambacı şu anda resmi ya da gayri resmi bir teklif gelmediğini, tek düşüncesinin Eskişehirspor maçı olduğunu da söyledi.

"Geçen sezonun şampiyonu 'şu anda' F.Bahçe"


Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, Kanaltürk ekranlarında yayınlanan Telegol adlı spor programında birbirinden önemli açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe'nin 'şu anda' geçen sezonun şampiyonu olduğunu belirten Aydınlar, sarı-lacivertli takımın Şampiyonlar Ligi'ne gidememesi konusunda ise içerisinde bir yara taşımadığını dile getirdi.

"FENERBAHÇE'DE İDDİANEME PANİĞİ GÖRMÜYORUM"
Ahmet Çakar'ın "Trabzonspor artık kesin şampiyon" dediği hatırlatılan Mehmet Ali Aydınlar, "Ben de bir ara gördüm orada. Diyor ki: 'Federasyon açıklasın, geçen sezonun şampiyonu?" Şu anda geçen sezonun şampiyonu Fenerbahçe'dir. Aksi bir şey olana kadar Fenerbahçe'dir. Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi'ne gitmemesiyle ilgili ise bir yara yok içimde. Ben doğru yaptığıma inanıyorum. Herkesin bana hak vereceğine de inanıyorum. Fenerbahçe'de bir iddianame paniği görmüyorum. Aksine iddianame ortamının çok sakin gittiğini düşünüyorum." dedi.

Bu sezon Beşiktaş ve Trabzonspor'un Avrupa'daki maçlarına gitmediği belirtilen ve bundan sonra gidip gitmeyeceği sorulan Aydınlar, şu cevabı verdi:

"Biliyorsunuz Beşiktaş ve Trabzonspor'un Avrupa'da maçları var. Onların da bu duruşmada isimleri geçiyor. Her takım bu işten en az zararla nasıl çıkar onun için çalışıyoruz. Aynı şey bu iki takım için de geçerli, uygun olursam da maçlarına giderim."

KÜME DÜŞME CEZASI DEĞİŞECEK Mİ?
Nihat Özdemir'İn Kulüpler Birliği Toplantısı'nda "Lütfen şikeden küme düşme olmasın" dediğinin doğru olmadığını belirten Aydınlar, 58. maddenin kesinlikle değişmeyeceğini belirtti. TFF Başkanı, şike yasası değişse dahi kendisinin olduğu yerde talimatların değişemeyeceğini söyledi.

Yayıncı kuruluşun "Parayı ödemem, 100 milyon düşün" dediği hatırlatılan Aydınlar, sözleşmedeki koşulları aynen yerine getireceklerini söyledi. Aydınlar yayıncı kuruluşun parayı düşürme hakkının olmadığını söylerken, "Dolar kurunu sabitleme diye bir şey de yok. Zaten yarısı döviz kuruna, yarısı Türk Lirası kuruna endeksli diye konuştu.
Futbol Futbol
Bloglar
mobilya kulübü