Pages

2 Şubat 2012 Perşembe

"Haksız yere Şampiyonlar Ligi yolumuzu kapatanlar başta İlhan Helvacı olmak üzere görecivi bırakmalıdır"

F.Bahçe'nin Şampiyonlar Ligi'ne federasyon tarafından gönderilmediğinin ortaya çıkması ve TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar'ın da istifa etmesiyle başlayan süreçle ilgili sarı-lacivertli kulübün sitesinden dün sert bir açıklama yapıldı. Devler Ligi'ne gönderilmedikleri için burukluk ve hayal kırıklığı yaşandığının vurgulandığı bildiride şöyle denildi:

DAVA AÇILACAK"Düne kadar UEFA'ya bizi şikayet edenlerin bugün dönüp Türkiye'ye UEFA'yı şikayet ettiklerini ulusça izliyoruz. Beklentimiz hemen bugün kulübümüzün haksız yere Şampiyonlar Ligi yolunun kapanmasına neden olanların, başta TFF Hukuk Kurulu Baş Hukuk Müşaviri İlhan Helvacı olmak üzere istifa etmesidir. Adı geçen kişiler hakkında her türlü hukuki ve ceza-i takibat tarafımızdan hayata geçirilecektir."

PLATİNİ NE PLANLIYOR?3 Temmuz'da başlayan şike sürecinde F.Bahçe, Şampiyonlar Ligi'nden men edilmişti. Sarı-lacivertli kulüp birçok defa CAS'a açtıkları davada UEFA'nın 'F.Bahçe'ye Şampiyonlar Ligi'nden biz değil, TFF attı' dediğini açıklamıştı. Başkan Mehmet Ali Aydınlar önceki gün F.Bahçe'yi haklı çıkararak belgeyi yeni gördüğünü belirtmiş ve "UEFA samimi değil" diyerek görevi bırakmıştı. Yıldırım ile davalık olan Platini'nin şimdi nasıl davranacağı merak ediliyor.

ALİ KOÇ: BİZ HAKLIYIZF.Bahçe Asbaşkanı Ali Koç, gelinen durum için, "Bunu biz en başından söyledik. Aydınlar'dan belge saklandığını dile getirdik. Sonuçta bizim haklı olduğumuz net olarak ortaya çıktı" ifadesini kullandı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Futbol Futbol
Bloglar
mobilya kulübü