Pages

2 Mayıs 2012 Çarşamba

TFF Yönetim Kurulu'nun, 2010-11 sezonunun tescil edildiğini ve şikenin sahada bulunmadığını düşünerek Fenerbahçe'nin şampiyonluğunu geri almayacağı iddia edildi.


Şike ve teşvik iddiaları sürecinde çıkış yolu arayan Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, Antalya'da yaptığı toplantı sonrasında Yıldırım Demirören aldıkları kararları açıkladı.
Demirören'in açıklamaları gündeme bomba gibi düştü. Milliyet Gazetesi'nin bu gelişmeler sonrasında sayfalarına taşıdığı haberde, TFF Yönetim Kurulu'nun 2010-11 sezonunun tescili konusunda bir sorun yaşanmaması yönünde uzlaştığı iddia edildi.
İşte o haberin detayları...
Bu sezonun geçmiş yönetim tarafından tescil edildiğini ve artık geriye dönüşün mümkün olmadığını dile getiren yöneticiler, Fenerbahçe ceza alsa bile şampiyonluğu ve kupasını geri almayı düşünmüyor. Disiplin Talimatı’nın 36. maddesinde yer alan ödüllerin geri alınması uygulamasını işletmeyecek olan Futbol Federasyonu yönetimi, bu konuyu hukukçulara danıştı ve sorun olmadığını öğrendi.
Federasyon kararındaki en önemli nokta şike ve teşvik eylemlerinin sahaya yansımadığı konusu oldu. Etik kurulu raporunda kesinlikle sahaya yansıyan bir tespit olmadığına işaret edildi. Ayrıca söz konusu inceleme sırasında herhangi bir bahis manipülasyonuna da rastlanmadığı vurgulandı.
Şahıslara ömür boyu
Bu tespitten sonra şike ve teşvik cezalarının doğrudan şahıslar üzerinden kesileceği yorumu yapıldı. Yeni talimata göre eyleme karışan yöneticiler ömür boyu men yazasına çarptırılabilecek.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Futbol Futbol