Pages

3 Ocak 2012 Salı

Ve Alper Potuk 'Evet' Dedi

F.Bahçe, ilk görüşmede anlaşamadığı Alper Potuk'la sözleşme konusunda sona yaklaştı. Yönetici Ali Yıldırım'ın önceki gece Sapanca'da Alper'le buluşarak kısa bir görüşme yaptığı iddia edildi. 20 yaşındaki yıldızın bu görüşme sonrasında ikna olduğu ve taraflar arasındaki farkın azaldığı öğrenilirken, bugün imzaların atılmasının beklendiği vurgulandı. 4.5 yıllık sözleşmeye imza atacak olan Alper'in ilk yılında 600 bin euro alacağı, ücretinin ilerleyen yıllarda artacağı dile getirildi.

MARC JANKO İÇİN TEMASLAR HIZLANDIRILDIGolcü arayışlarında Sow, Borges, Alecsandro, Fabiano, Gignac, Gomis, Youssef El-Rabi, Djeebour ve Shaqiri gibi isimler Fenerbahçe ile anılırken, sarı-lacivertlilerin Twente'nin 28 yaşındaki golcüsü Marc Janko
ile temasları hızlandırdığı öğrenildi.
Bienvenu ve Semih'in formsuzluğu ile golcü arayışına yaklaşık 2 ay önce başlayan Fenerbahçe'de Teknik Direktör Aykut Kocaman'ın listesindeki ilk sırayı Janko'nun aldığı belirtilirken Hollanda gazetelerinde de bu konu sıcaklığını koruyor.
Uzun boylu ve fizik gücü üstün olan bir forvetten yana tercih kullanmak isteyen Aykut Kocaman'ın bu isteğine karşılık yönetim de harekete geçti.
Stoch'un transferinden dolayı Twente ile iyi ilişkiler içinde olan sarı-lacivertliler bu transferi de bitirmek istiyor. 28 yaşında, 1.96 boyunda ve 93 kg ağırlığında olan Janko'nun bonservisinin 5 milyon Euro'nun altında olduğu ifade ediliyor.
Fransa'nın Lille takımında forma giyen Moussa Sow için Arsenal'in devreye girmesi bu transferi zora sokarken, golcü futbolcu daha önce söylediği gibi İngiltere Premier Ligi'nde olmayı hedeflediğini yineledi.
Fabiano'nun, Kulübü Sao Paulo tarafından, Borges'in ise Kulübü Santos tarafından bırakılmak istenmediği bildirildi. Bu nedenle yönetimin transfer çalışmalarında Hollanda ekibi Twente'nin 1.96'lık santrforu Marc Janko üzerinde yoğunlaştığı bildirildi.

Asbaşkan Ali Koç, Sırp futbolcuyu kiralık vermeyen Fiat'ın sahibi Agnelli Ailesi'nin kulübü Juventus'u iş ilişkilerini kullanıp ikna etmeye çalışıyor

Fenerbahçe, Milos Krasic'in transferini sonuçlandırmak için her kanalı deniyor. Aykut Kocaman'ın mutlaka alınmasını istediği oyuncu için Juventus'a yapılan kiralık teklifinin kabul görmemesi üzerine devreye asbaşkan Ali Koç girdi. Juventus, Fiat'ın sahibi Agnelli Ailesi'nin takımı. Ali Koç, iş ilişkilerini kullanıp transferi sonuçlandırmaya çalışıyor. Krasic'e talip olan Chelsea'nin, İtalyanların istediği parayı (en az 12 milyon euro) vermeye yanaşmaması Fenerbahçe'nin şansını daha da arttırdı.


BONSERVİSE PARA YOK
Krasic için görüşmeleri bizzat kendisi yürüten Ali Koç, hayli mesafe kat etti. Geçen sezon 15 milyon euro ödeyerek transfer ettiği 27 yaşındaki yıldızı yarı yarıya bir fiyata da elden çıkarmak istemeyen Juve, kiralama seçeneğini ciddi şekilde düşünmeye başladı. Bu transferle ilgili hafta içinde ciddi gelişmeler yaşanabileceği ifade edilirken Fenerbahçe, kiralama seçeneği gündeme gelmezse Krasic'in bonservisini almayı düşünmüyor.

Orduspor ile deplasmanda karşılaşacak olan Fenerbahçe'de Alex de Souza maç kadrosuna alınmadı.

Orduspor ile çarşamba günü deplasmanda karşılaşacak olan Fenerbahçe'de kaptan Alex de Souza sakatlığı nedeniyle maç kadrosuna alınmadı.
Futbol Futbol
Bloglar
mobilya kulübü