Pages

11 Ocak 2012 Çarşamba

IFFHS'nin yaptığı değerlendirmede, F.Bahçe'nin kaptanı geçen sezon attığı 28 golle 2011 yılında dünyanın en skorer 5. ismi oldu


BU HAFTA LİSTEDE

Fenerbahçe'nin kaptanı Alex'e büyük onur... Gaziantep maçında iki asist yaparak, Stoch ile birlikte takımın yıldızı olan Brezilyalı, 2001 yılında dünyanın en golcü 5. futbolcusu olarak seçildi. Yaklaşık bir hafta önce Galatasaray'ın kalecisi Muslera'yı dünyanın en iyi 6. kalecisi olarak seçen IFFHS, bu hafta da Alex'i listeye aldı.

CEKULAJEVS BİRİNCİ
IFFHS tarafından yapılan değerlendirmede; Alex'in geçen sezon attığı 28 golle 5. olduğu duyuruldu. 2011'in en golcüsü Letonya'nın Trans Navra takımında 46 gol atan Aleksandars Cekulajevs oldu. 40 golle Real Madrid'den Ronaldo ikinci, 31 golle Barcelona'dan Messi üçüncü ve 28 golle Bayern Münih'ten Gomez dördüncü sırada yer aldı.

Hakkını Helal Et


Ordinaryüs'ün, Metris'e ulaştırdığı mektubundaki Aziz Yıldırım'a hitaben kaleme aldığı şu sözleri, yıllar geçse de unutulmayacak:

"Yanına gelemiyorum ama sana torunum Özlem'le bir resmimi ve mektubumu gönderiyorum. Benim için yaptıklarını unutamam asla. Ne kadar ömrüm kaldı bilemem. Hakkını helal et, yeter benim için"

Amerikan Hastanesi'nde yoğun bakıma alınan Fenerbahçe'nin efsane ismi Lefter Küçükandonyadis, zatürre teşhisiyle hastaneye kaldırılmadan önce Aziz Yıldırım'a bir mektup yazdı. 'Futbolun Ordinaryüsü' 86 yaşındaki büyük usta, Metris'te tutuklu bulunan başkana hitaben yazdığı mektubunda sanki veda eder gibiydi... İşte Lefter'in, torunu vasıtasıyla başkana ulaştırdığı ağlatan o mektubu:

"İlk önce sana güç, kuvvet ve sabırlar diliyorum.
Fenerbahçe'ye ve sana haksızlık yapıldığını düşünüyorum.
Bunları yanına gelip söylemeyi isterdim, fakat doktorum izin vermiyor.
Rıdvan da sağ olsun helikopter temin etmiş beni sana getirmek için. Uçmaktan çekinmeme rağmen gelmek istedim sana ama izin vermiyorlar lanet olsun.
Ben, formayı giyerek hizmet ettim Fenerbahçe'ye.
Sen ise başkan olarak inanılmaz işler başardın. Gelip gözlerimle gördüm. Daha yapacağın çok iş var.
Yürekten söylüyorum ki yapacaksın. Moralini bozma sakın. Görüyorum ben, herkes senin arkanda.
Geçen gün taraftarlar geldi buraya. Gördüm herkes dua ediyor sana.
Haluk hayatımı yazıyor, yakında basılacak. Sen de bir kaç satır yazarsan bu kitap için sevinirim. Yanına gelemiyorum ama sana torunum Özlem'le bir resmimi ve mektubumu gönderiyorum.
Benim için yaptıklarını unutamam asla. Ne kadar ömrüm kaldı bilemem.
Hakkını helal et, yeter benim için..."


Lefter Küçükandonyadis
Futbol Futbol
Bloglar
mobilya kulübü