Pages

31 Ocak 2012 Salı

CAS Hakimi Kısmet Erkiner ''Fenerbahçe'yi UEFA değil TFF men etti''

CAS Hakimi Kısmet Erkiner, Habertürk TV'de katıldığı programda Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi'nden men edilmesiyle ilgili önemli bir iddia ortaya attı.

Erkiner, Fenerbahçe'yi UEFA'nın değil, Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) men ettiğini söyledi, “Futbol Federasyonu, Fenerbahçe'ninŞampiyonlar Ligi'nden men edilmesi kararını UEFA'nın baskısıyla aldığını iddia ediyor. Şimdi elimde, Fenerbahçe'nin açmış olduğu davada UEFA'nın CAS'a vermiş olduğu savunma var. Bu savunmanın 6.3 paragrafında UEFA'Şayet TFF elinde bulunan delillerden tatmin olmaz ve kulüp yetkililerininşike yaptığı konusunda bir karara varamazsa, UEFA'ya kulübü Şampiyonlar Ligi'nden çekmenin erken bir karar olduğunu söyleme yetkisindedir. TFF bu savunmayla bize Fenerbahçe'yi ihraç edeceğini bildirmeseydi biz onu oynatırdık' diyor” ifadelerini kullandı.

Türkiye'de bu konuda bir bilgi kirliliği olduğunu kaydeden Erkiner, “Halihazırda TFF bulguları incelemiş ve Fenerbahçe'nin ihraç etmenin uygun olacağına karar vermiştir. Türkiye'nin Avrupa Kupaları'ndan 8 yıl men cezası alması da söz konusu değildir. TFFUEFA'nın bu blöfünü göremedi” dedi.

Kırasic Hayır Desede Fenerin Israrı SürüyorMoussa Sow'u alarak golcü sorununu çözen FenerbahçeMilos Krasic'i de renklerine katarak bir bomba daha patlatmak istiyor. Sarı-lacivertliler, Juventus'ta bu sezon isteneni veremeyen Sırp yıldız için yaptığı girişimlerden bir sonuç alamasa da pes etmeye niyetli görünmüyor. Fenerbahçe'nin kararlılığı, oyuncunun menajeri Marco Maletilic'in, "Krasic Juve'de devam edecek" açıklamasına rağmen sürüyor.

TÜRKLER ÇOK CİDDİ

İtalyan basınında çıkan haberlerde "Juventus, Krasic'in ağır mali yükünden kurtulmak istiyor. Bunun için her teklife açıklar. Fenerbahçe en ciddi alıcı. Ancak Krasic' in Türkiye'ye gitmek istememesi işi güçleştiriyor" yorumları yapılıyor. Sarı-lacivertlilerin Krasic'i ikna için 'hayır' denmesi zor süper bir teklif hazırladığı ileri sürülürken, Juventus'a yakın kaynaklar, Fenerbahçe'nin transferi her an gerçekleştirebileceğini ileri sürüyorlar.

Beşiktaş' lıları BekliyoruzF.Bahçe, Beşiktaş kulübünün, siyah- beyazlı taraftarlarınderbiyi stattan izlemesi talebini kabul etti.
Kulüpten yapılan açıklamada, Fenerbahçeli taraftarların İnönü Stadı'ndaki maça gitmiş olmasından dolayı eşitlik ilkesi göz önüne alınarak teklifin kabul edildiği belirtilerek, "Federasyonumuzun da onayı halinde Beşiktaş taraftarlarınıağırlamaktan memnuniyet duyacağız'' denildi. Fenerli taraftarlar da Mersin maçında açtıkları pankartla Beşiktaşlıların derbiye gelmelerini istemişlerdi.
Futbol Futbol
Bloglar
mobilya kulübü