Pages

15 Şubat 2012 Çarşamba

Türk futbolunu derinden sarsan şike davası kapsamında ilk duruşma yapıldı.Futbol şike davası Silivri'de görülmeye başlandı. Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın da bulunduğu 23'ü tutuklu 93 sanık hakkında açılan dava İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesince Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nde görüldü. 

Türk futbol tarihi adına oldukça önemli olan bu davada ilk gün sona erdi. İlk günün tüm ayrıntılarını haberin devamında bulabilirsiniz.

Silivri'deki büyük duruşma salonunda görülmesine bugün başlanan duruşmanın Çarşamba, Perşembe ve Cuma günü de görülmeye devam edeceği ve dört gün süreyle 401 sayfalık iddianamenin 3 TRT spikeri tarafından okunacağı belirtildi. 21 Şubat Pazartesi gününden itibaren ise davanın Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi'nde görülmeye devam edilecek.

"UMARIM HERKES SEVDİKLERİNE KAVUŞUR"


Bu arada Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci duruşma sonunda "Salonda bulunan herkesin Sevgililer Günü kutlu olsun. Umarım herkes yakın zamanda sevdiklerine kavuşur" demesi dikkat çekti. 

Duruşmanın saat 09.30'a ertelendiğini belirten Ekinci, "Yarın bu salonda Balyoz Davası görülecek. O yüzden bu dava küçük salonda görülecek" şeklinde konuştu

Çağlayan'a BekliyorumAziz Yıldırım, kulüp internet sitesinde yayımlanan mesajında şu ifadelere yer verdi:

''Dün Silivri'de, o soğuk havada, o uzun saatlerde, orada olarak bizlere destek veren, gücümüz olan, taraftarlarımıza teşekkür ederim.

Varlığınızı, desteğinizi, yanımızda olduğunuzu bir kez daha hissettirdiniz, oradaki varlığınızla anlatılmaz bir mutluluk yaşattınız...

Sesinizin ve varlığınızın bize güç verdiğini bile bile 'Üşümesin, evlerine gitsinler, duruşmalar devam ediyor, Çağlayan'a gelirler' dedim.

Evet, şimdi bir de buradan duyurayım sesimi sizlere; Aziz Başkan tezahüratlarınızı, sesinizi, bana verdiğiniz gücü özlediğimi, Çağlayan'da yapılacak duruşmada, benimle, bizimle olmanızı beklediğimi...

3 Temmuz'dan itibaren bizlere bir kez olsun yalnızlık hissettirmeyen, sesimiz, gücümüz, kılavuzumuz olan hepinize bir kez daha teşekkür ederim.

Varlığınız, yine gücümüz oldu.''

Şikeyi Ispatlasınlar Kendimi Boğazdan Atarım


Futbolda şike davasında tutuklu yargılanan ve dün ilk kez hakim önüne çıkan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, kulübün resmi internet sitesinden TFF başkanlığından istifa eden Mehmet Ali Aydınlar'ı topa tutarken ağır suçlamalarda bulundu. İşte, noktasına ve virgülüne dokunmadan, Yıldırım'ın belki de tarihe geçecek o açıklaması: "Uzun bir süredir cezaevindeyim. Burada bulunduğum sürede en büyük korkum insanların yüzlerini görememekti. Ancak yanılmışım. İnsanların asıl yüzlerini görebilmek için en doğru zaman en doğru yermiş burası. 3 Temmuz'dan bu yana yürütülen kampanyanın organizatörleri ve fırsatçıları, bir bir gerçek yüzlerini sergilemektedirler. Zira hırslarına bu kadar dayanabildiler. Aziz Yıldırım ile Fenerbahçe'nin bağını koparıp, Fenerbahçe'yi ele geçirme operasyonunu kimlerin yürüttüğü artık açıkça ortadadır. Görüyorum ki; Fenerbahçe'nin haklarını, emeklerini, işbirlikçileriyle çalarak kaçanlar, bir de bunları Fenerbahçe için yaptıklarını söylemekte ve Fenerbahçe başkan adayı olduklarını açıklamaktadırlar. 

BUNA GÜCÜN YETMEZ Sözümüz sanadır Aydınlar... Şunu bilmelisin ki; holding sahibi olabilirsin, TFF başkanı olabilirsin hatta bir gün çok daha büyük mevkilerde bile olabilirsin. Ama asla Fenerbahçe başkanı olamayacaksın! Sen ve senin arkandaki zihniyetin buna gücü yetmeyecek. Bizlerin mücadelesi, çektikleri, hep bu yüzdendir; Fenerbahçe'yi senin gibilere teslim etmemek içindir. O bahsettiğin sessiz çoğunluk var ya sen daha onları tanıyamamışsın. Sen ki; Galatasaraylı işbirlikçilerinle yönetemediğin TFF'de, Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi hakkını türlü oyunlarla gasp etmedin mi? Türkiye'de UEFA hakkında; UEFA'da Fenerbahçe hakkında gerçek dışı beyanlarda bulunmadın mı? Her yanlış kararın sorumluluğunu başkalarına yükleyerek yönetemediğin bu süreçte acz içine düşmedin mi? En acılı günlerinde, senin yanında olan dostlarına yaptığın gibi görevinden ayrılırken mesai arkadaşlarına ihanet edip gitmedin mi? Sırf zor günlerini atlatabilmen için sana yönetim yetkisi devredilen voleybol şubesini ilk 6 ayında kaosa sürükleyip, düzeltmem için bana gelmedin mi? Sezon başında verdiğin paraları geri almak için gün aşırı Fenerbahçe kulübünü arayıp taciz etmedin mi? 
Futbol Futbol
Bloglar
mobilya kulübü