Pages

18 Şubat 2012 Cumartesi

Fenerbahçe 4-2 Sivasspor Maç Özeti

3000 OlucakFenerbahçe, Sivasspor karşısında kazanarak 3 bin puan üzerine çıkmayı hedefliyor. Süper Lig tarihindeki 54 sezonda bugüne dek çıktığı bin 758 maçta 2 bin 998 puan toplayan sarı-lacivertli takım, Yiğido karşısında 3 puan alırsa toplam puanını 3001'e yükseltecek. Fenerbahçe geçen hafta Kardemir Karabük'e yenilerek bu fırsatı kaçırmıştı. 

Kadınların GünüFenerbahçe kulübü tarihi günlerinden birini daha yaşamaya hazırlanıyor. Sarı-lacivertli takıma verilen seyircisiz maç oynama cezası nedeniyle bugünkü Sivasspor mücadelesini sadece kadınlar ve 12 yaş altı çocuklar izleyecek. Sezonun ilk yarısında Manisaspor ile yapılan karşılaşmayı yine ceza nedeniyle sadece kadın ve çocuklar izlemiş ve Şükrü Saracoğlu Stadı'na gelen 41 bin 663 kişi rekora imza atarak dünya basınında büyük yankı uyandırmıştı.

GALİBİYETE ŞARTLANDILARSivas maçına ise ilgi çok daha büyük. Sarı-lacivertli kulüp tarafından dağıtılan biletlerin sayısının yaklaşık 50 bine ulaştığı duyuruldu. Manisaspor maçındaki rekoru kırmasına kesin gözüyle bakılan sarı-lacivertli kadın ve küçük taraftarlar, 1-1 biten o mücadelenin ardından bu kez Sivasspor karşısında galibiyet coşkusu yaşamak istiyor.

Kocaman "Başkanı o ortamda görmek beni daha da hırslandırdı"DUYGUSAL KONUŞMAFenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, bu sezon elde edecekleri şampiyonluğun diğerlerinden farklı bir anlamı olacağını söyledi. Fenerbahçe'nin efsane kadrosu ile birlikte dün Silivri'ye giderek duruşmayı izleyen sarı-lacivertli çalıştırıcı, "Başkanı ve Fenerbahçeli dostlarımızı mahkeme ortamında görmek, beni şampiyonluk yolunda daha da hırslandırdı. Hep bu sene alacağımız şampiyonluğun önemli olduğunu söylüyordum. Ama bunları yaşadıktan sonra daha da önem kazandı" diye konuştu.

CIMBIZLA ÇEKİYORLARBugün yaşananlara verilecek en güzel yanıtın şampiyonluk olacağını kaydeden Aykut Kocaman, "Geçen sezon olduğu gibi bu sezon da mutlu sona ulaşarak maçları sadece futbolcularımızın alınteri ile kazandığımızı dosta, düşmana göstermek istiyoruz" dedi. Kocaman, şike soruşturmasıyla ilgili sorulara ise artık yanıt vermek istemediğini ifade ederek, "Söylediğim sözlerin içinden cımbızla çekip alındığı zaman ters yerlere gidiyor. Bu yüzden artık yorum yapmayacağım" şeklinde konuştu. 

Sivasspor maçının biletleri neredeyse bitti...

Sarı-lacivertli kulübün yöneticisi Ömer Temelli, twitter hesabından yaptığı açıklamada "Sadece 2100 adet bilet kalmıştır" dedi. Böylece sezonun ilk yarısında oynanan ve 46 bin kadın ve çocuğun izlediği Manisaspor maçındaki rakam da geçilmiş oldu. 

UEFA ''Mahkeme ve federasyonun kararı bizi tatmin etmezse biz kendi cezamızı veririz''Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın yanı sıra pek çok ismin yargılandığı şike davası UEFA da yakından takip ediyor. UEFA'nın 'medya desk-basın masası' mahkemeden ve Türkiye Futbol Federasyonu'ndan çıkacak karara yüzde yüz uymayabileceklerini söyledi. Resmi bir açıklama olmasa da bu konuda UEFA ile Futbol Federasyonu'nun bir fikir alışverişinde bulunduklarını gösteriyor. 

KARAR TÜRK ADALETİNİ İLGİLENDİRİR UEFA basın masası, "Bu dava Türkiye Emniyeti'nin lokal sorunudur. UEFA yetkilileri tabii ki davayı takip ediyor. Çıkacak sonuç ve verilecek cezalar Türk adaletini ilgilendirir. UEFA'nın buradaki görevi kişilerin aldığı /almadığı cezalardan çok kurumların aldığı / almadığı cezalardır. Türkiye'de geçerli bir yasa vardır ve bu yasa devam eden davada herhangi bir kişi veya kurum ceza alırsa uygulanacak. 

HERKES HAKLILIĞINA İNANIYOR Basın masası yetkilileri, "UEFA'nın bu dava sonucu ile ilgili herhangi bir fikri var mı" şeklindeki soruya da şu cevabı verdi: Hayır kurumumuz ile TFF arasında herhangi bir pazarlık söz konusu değildir. Türk futbolu için varılacak her türlü karar TFF'nin sorumluluğundadır. Biz sadece TFF'nin verdiği kararın UEFA normlarına uygun olup olmadığına karar veririz. TFF'nin aldığı karar UEFA normlarına uygun değilse o zaman kendi yaptırımlarımızı uygularız. UEFA'nın yaptırımları da bellidir. Bunlar açık açık yazılmıştır. TFF yetkilileri de bunları çok iyi bilmektedir. UEFA hiçbir ülkeden veya federasyondan 'şu kişi başkan olsun' diye bir talepte bulunamaz. Her kişi ve kurumun bir fikri vardır. Bu fikri de söylemekte özgürdür. Fakat UEFA yetkilileri 'farklı konuşmaz'. UEFA, CAS'a kendi donelerini sundu, karşı taraf kendi donelerini sundu. UEFA bu davada haklılığına inanıyor. Karşı taraf da buna inanıyor. Davanın sonucunda herkes ne olacağını görecek.

TFF'YE BİLGİ BİLE VERMEDİBaşkanı Sepp Blatter'e bile soruşturma açan FIFA, Türkiye'de devam eden davayı takip etmesi için Ben Hamam, soruşturmasını yürüten eski FBI direktörlerinden Louis Freeh'i görevlendirdi. FIFA Erken Uyarı Sistemi'nde görevli olan Freeh'in davayı yakından takip ettiği, Türkiye'deki meslektaşlarından da gerekli belgeleri temin ettiği öğrenildi. Freeh'in bağlı bulunduğu kurumun FIFA Güvenlik Komisyonu'na bağlı çalıştığı, Freeh'in davayla ilgili TFF'ye bile bilgi vermediği bildirildi.
Futbol Futbol
Bloglar
mobilya kulübü