Pages

2 Mart 2012 Cuma

Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi'ne katılmaktan men edilmesiyle ilgili CAS'a açtığı davanın tarihi ertelendi.

Fenerbahçe Kulübü'nün, bu sezon UEFA Şampiyonlar Ligi'ne katılmaktan men edilmesiyle ilgili Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesinde (CAS) açtığı davanın duruşması ertelendi.
Fenerbahçe Kulübü'nün avukatı Emin Özkurt, daha önce 22 Mart Perşembe günü yapılacağı duyurulan duruşmanın, 28-29 Mayıs tarihlerine ertelendiğini bildirdi.
Duruşma tarihinin şu an için 28-29 Mayıs olarak göründüğünü aktaran Özkurt, üç tarafın avukatları için de (UEFA, Türkiye Futbol Federasyonu ve Fenerbahçe Kulübü) bu şekildeki bir takvimin daha uygun olması sebebiyle tarihin ertelendiğini kaydetti.

Fenerbahçe Kulübü, UEFA Şampiyonlar Ligi'nden men edildikten sonra 1 Eylül 2011 tarihi itibarıyla Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi CAS'da, ihraç kararına ilişkin yaşanan maddi kayıpla ilgili UEFA ve Türkiye Futbol Federasyonu aleyhine 45 milyon Avro talepli dava açmıştı.

Caner' in Cezası Belli OlduProfesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) Eskişehirspor maçında kırmızı kart gören Fenerbahçe li oyuncu Caner Erkin'e 3 maç ceza verdi.

Bu cezanın ardından Caner Erkin, Gençlerbirliği, Ankaragücü ve Galatasaray maçlarında forma giyemeyecek. 

Türkiye Futbol Federasyonu'ndan (TFF) yapılan açıklamaya göre, PFDK, Fenerbahçe-Eskişehirspor maçında kırmızı kart gören Caner Erkin'e, ihraç öncesi ve ihraç sonrasında müsabaka hakemine yönelik hakareti nedeniyle, 3 resmi müsabakadan men cezası verdi.

Kurul, Eskişehirspor Kulübü'ne de, 30 bin liralık bölümü ''zaman çizelgesine uyulmaması'', 50 bin liralık bölümü stadyuma usulsüz seyirci alınması, 5 bin liralık bölümü de misafir seyirci giriş kapısındaki turnikenin çalışmaması olmak üzere 85 bin lira para cezası uyguladı.

Kurul, aynı karşılaşmada Fenerbahçeli taraftarların neden olduğu saha olayları nedeniyle de Fenerbahçe Kulübü'ne 5 bin lira para cezası verdi.
Futbol Futbol
Bloglar
mobilya kulübü