Pages

2 Mayıs 2012 Çarşamba

Fener İnönü'de Ev Sahibi Gibi

Beşiktaş ile yarın karşılaşacak olan F.Bahçe, son yıllarda İnönü'deki üstünlüğüyle dikkat çekiyor. Ezeli rakipler arasında Dolmabahçe'de yapılan son 11 lig maçında Fener 7, Beşiktaş 3 galibiyet aldı, 1 maç berabere bitti. İnönü'deki son 7 lig maçından 5'ini kazanan sarı-lacivertliler, Dolmabahçe'deki son 11 lig maçında 19 gol attı, 15 gol yedi. İki takım arasında İnönü'deki son 11 lig karşılaşmasından sadece sonuncusu berabere bitti.

TFF Yönetim Kurulu'nun, 2010-11 sezonunun tescil edildiğini ve şikenin sahada bulunmadığını düşünerek Fenerbahçe'nin şampiyonluğunu geri almayacağı iddia edildi.


Şike ve teşvik iddiaları sürecinde çıkış yolu arayan Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, Antalya'da yaptığı toplantı sonrasında Yıldırım Demirören aldıkları kararları açıkladı.
Demirören'in açıklamaları gündeme bomba gibi düştü. Milliyet Gazetesi'nin bu gelişmeler sonrasında sayfalarına taşıdığı haberde, TFF Yönetim Kurulu'nun 2010-11 sezonunun tescili konusunda bir sorun yaşanmaması yönünde uzlaştığı iddia edildi.
İşte o haberin detayları...
Bu sezonun geçmiş yönetim tarafından tescil edildiğini ve artık geriye dönüşün mümkün olmadığını dile getiren yöneticiler, Fenerbahçe ceza alsa bile şampiyonluğu ve kupasını geri almayı düşünmüyor. Disiplin Talimatı’nın 36. maddesinde yer alan ödüllerin geri alınması uygulamasını işletmeyecek olan Futbol Federasyonu yönetimi, bu konuyu hukukçulara danıştı ve sorun olmadığını öğrendi.
Federasyon kararındaki en önemli nokta şike ve teşvik eylemlerinin sahaya yansımadığı konusu oldu. Etik kurulu raporunda kesinlikle sahaya yansıyan bir tespit olmadığına işaret edildi. Ayrıca söz konusu inceleme sırasında herhangi bir bahis manipülasyonuna da rastlanmadığı vurgulandı.
Şahıslara ömür boyu
Bu tespitten sonra şike ve teşvik cezalarının doğrudan şahıslar üzerinden kesileceği yorumu yapıldı. Yeni talimata göre eyleme karışan yöneticiler ömür boyu men yazasına çarptırılabilecek.

Türkiye Kupası finalinin tarihi ve yeri açıklandı.


Ziraat Türkiye Kupası Finali Ankara'da oynanmasına karar verildi.
Bu yıl 50'incisi düzenlenen Ziraat Türkiye Kupası'nın finaline Ankara 19 Mayıs Stadyumu ev sahipliği yapacak.
Fenerbahçe ile Bursaspor arasındaki Ziraat Türkiye Kupası Finali, 16 Mayıs 2012 Çarşamba günü saat 20:30'da başlayacak. Ankara 19 Mayıs Stadyumu, tek maçlık sisteme geçildiği 1999-2000 sezonundan bu yana ilk kez Ziraat Türkiye Kupası Finali'ne ev sahipliği yapacak.
Futbol Futbol
Bloglar
mobilya kulübü