Pages

10 Ekim 2012 Çarşamba

Fenerbahçe'den Alex'in 'Jubile' isteğine yeşil ışık


Kulüpten yapılan açıklama şöyle:

"Yolun Açık Olsun

Öncelikle, uzun yıllar formamızı başarıyla taşıyan, armamıza kaptan olarak veda eden Alex de Souza'ya tüm katkıları ve emeği için bir kez daha teşekkür ediyoruz.

Oyuncumuzun, dün, Kaptanı olduğu takımın mahremine ve özeline dair yaptığı ayrıntılı açıklamalar kamuoyunun malumudur.

Daha önce açıklamış olmamıza rağmen bu konu hakkında basın toplantısı düzenlemeyeceğimizi ve sessizliğimizin nedeninin 'konunun diğer tarafının Fenerbahçe Kaptanı Alex' olmasından kaynaklandığını, kamuoyunun bilgilerine sunarız.

Gerek Alex'in taraftarımızın aklında ve gönlünde edindiği yeri koruyabilmesi ve gerekse açıklamasında belirttiği jübile hayalini gerçekleştirebilmesi adına konuya dair açıklama yapmayacağımızı ve kendisini "Fenerbahçe Kaptanı Alex De Souza'nın" açıklamalarıyla baş başa bıraktığımızı belirtiriz.

Fenerbahçe Spor Kulübü"

Brazilya' da Binlerce taraftar, Alex'in kendi takımlarına transfer olması için trafiği kapatıp gösteriler yaptı


Adını Fenerbahçe tarihine altın harflerle yazdıran, heykeli dikilecek kadar taraftarın kalbini fetheden ve sadece sarı-lacivertli formaya gönül verenlerin değil, tüm takım taraftarlarının büyük hayranlığını kazanan Alex de Souza, Brezilya'da da gündemin bir numaralı aktörü oldu. Alex'in kendi takımlarına transfer olmasını isteyen binlerce Brezilyalı sokağa dökülerek gösteriler yaptı. Sao Paulo kentinde Palmeiras taraftarları, Belo Horizonte kentinde Cruzeiro taraftarları ve Coritiba'da da Coritibalılar ellerinde Alex posterleriyle dev gösteriler yaptı.

Brezilya sokakları Alex tezahüratlarıyla inlerken, medya organları gösterileri "Alex çılgınlığı" ifadesiyle duyurdu. Cruzeiro taraftarları ise işi kulüp başkanı Gilvan de Pinho Tavares'i tehdit etmeye kadar götürdü. "Alex Cruzeiro'ya dönsün, bizim için savaşsın" sloganları atan Cruzeiro'lular, "Eğer Alex dönmezse o sopa kırılacak" diyerek kulüp başkanı Tavares'e gözdağı verdiler. Sadece futboluyla değil kişiliğiyle de tüm Brezilyalılar'ın hayran olduğu Alex, hangi takımın formasını giyeceğini 20 Ekim'de düzenleyeceği basın toplantısında açıklayacak.
Futbol Futbol
Bloglar
mobilya kulübü