Pages

9 Ocak 2013 Çarşamba

Stoch'u ödül töreninde ilk kutlayan isimlerden olan Barça'lı futbol sihirbazı, "2012'de 91 gol attım ama hiçbiri seninki kadar güzel değildi. Sen büyük bir futbolcusun" dedi


Geçen sezon Gençlerbirliği'ne attığı gol FIFA tarafından 'Puşkaş Yılın Golü' seçilen Miroslav Stoch, asıl büyük ödülü Lionel Messi'den aldı! Aynı organizasyonda 4'üncü kez üst üste 'Yılın Futbolcusu' seçilen Messi, birlikte poz verdiği Stoch'a yakın alaka gösterirken, sarı-lacivertli yıldızı attığı gol için tebrik etti. Arjantinli futbol sihirbazı, "2012'de 91 gol attım ama itiraf etmeliyim ki hiçbiri seninki kadar güzel değildi. Büyük futbolcusun. Artık seni daha yakından takip edeceğim" diyerek, Stoch'a adeta ikinci bir ödül verdi.

VÜCUDUMDAN PARÇA AYRILDIGol anını anlatırken en büyük payın korneri kullanan Alex de Souza'da olduğunu dile getirerek eski kaptanının hakkını teslim eden Stoch, ülkesinin TA3 kanalına verdiği röportajda ise duygularını, "Yaşadığım mutluluğu parayla satın almak imkansız. Bir reçel kavanozunda saklamak isteyeceğim kadar özel bir an" diye tarif etti. Fenerbahçeli yıldız, "Bir rüyayı gerçekleştirdim. Titriyordum. Adım okunduğunda sanki vücudumdan bir parça ayrıldı" şeklinde konuştu. Stoch, bugün Antalya kampında bir basın toplantısı yapacak.

ALEX'TEN ÖZEL TEBRİKStoch, fifa.com'a verdiği özel demeçte, "Bırakın ilk 3'e kalmayı, ilk 10'a bile girmeyi hayal edemiyordum. Bu ödül aynı zamanda verdikleri oylarla kazanmamı sağlayan Fenerbahçe taraftarınındır" dedi. Stoch'a ödülü kazandıran golün kornerden pasını veren Alex de Souza, Slovak futbolcuyu telefonla arayarak özel olarak tebrik etti. Fenerbahçeli futbolcular Volkan, Kuyt, Sow, Hasan Ali, Bekir, Mehmet Topal, Meireles, Semih ve Egemen ile genç oyuncular Aziz, Beykan ve Hakan da resmi siteden Stoch'u kutladı. Sarılacivertliler, ödülün Stoch'un hakkı olduğunu, başarısıyla gururlandıklarını söylediler.

FALCAO KISKANDIYılın Golü ödülünü Stoch'a kaptıran Atletico Madrid'in Kolombiyalı yıldızı Radamel Falcao, büyük bir hayal kırıklığı yaşadı. Ünlü forvet, "Açıkçası kazanacağımı tahmin etmiştim. Üzülmüyorum demek yalan olur. Ancak itiraf etmeliyim ki Stoch'un golü de mükemmeldi" açıklamasını yaptı.

BURUK BiR DUYGUStoch'tan yılın golünü yiyen G.Birliği'nin file bekçisi Ramazan Köse, Stoch'un ödülü için "Benim için buruk bir duygu. Stoch'u tebrik etmekten başka bir şey söyleyemem" dedi. Ramazan, Stoch'un iyi bir vuruş yaptığını, o pozisyonda hamle şansının bulunmadığını kaydetti.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Futbol Futbol
Bloglar
mobilya kulübü