Pages

11 Şubat 2013 Pazartesi

Kupanın Şampiyonu Gene Fenerbahçe


Fenerbahçe Ülker, Spor Toto Erkekler Türkiye Kupası finalinde ilk kez karşılaştığı ezeli rakibi Galatasaray Medical Park'ı 63-57 mağlup ederek kupayı müzesine götürdü. İlk periyot Oğuz ile Andersen'in etkili oyunuyla 21-15'lik Fener üstünlüğüyle geçildi. İkinci bölümde N'dong, Furkan ve Markoishvili ile 10-0'lık seri yakalayan G.Saray devreye 32-29 önde gitti. Üçüncü periyotta yine sarı-kırmızılıların üstünlüğü vardı. Son bölümde Oğuz ve Bogdanovic ile etkili olanFenerbahçe Ülker maçtan 63-57 üstün ayrılarak Türkiye Kupası'nda son 4 sezonda 3. kez mutlu sona ulaştı. 

ASLAN'IN HASRETİ SÜRDÜ David Andersen 21 sayı ve 5 ribauntla maçın MVP'si seçildi. Kupayı en son 1995'te kazanan Cimbom'un hasreti ise dinmedi.

GORDON DİRSEK ATTI, ATILDI!Karşılaşmanın son periyodunda Andersen ile Gordon arasında çıkan tartışmada rakibine dirsek atan Gordon oyundan diskalifiye edildi. Bu pozisyondan hemen sonra Gordon yerine oyuna dahil olan Markoishvili'nin burnu kırıldığı için oyunu terketmek zorunda kaldı.

BiZiM iCiN ÇIKIS OLACAKF.Bahçe Ülker'in yıldız oyuncusu David Andersen, Türkiye Kupası'nın kendileri için çıkış olacağını söyledi. MVP seçilen uzun, "Maç boyunca çok iyi savunma yaptık. Zaten böyle maçlarda bunun olması gerekiyor. Bizim için bir çıkış olacak. Hem ligde, hem de Eurolegaue'de her şeyin daha iyi gitmesi için çalışacağız, Kupayı aldığımız için çok mutluyuz" ifadelerini kullandı.

ÇOK iHTiYACIMIZ VARDIFenerbahçe Ülker Yardımcı Antrenörü Ertuğrul Erdoğan çok zorlu bir dönemde kupayı kazandıklarını söyledi. Erdoğan, "Zorlu bir periyotta buraya geldik. Oyuncuların tamamı çok ciddi bir karakter ortaya koydular. Antrenörümüz Simone Piangiani hastalığı nedeniyle bizimle birlikte olamadı. Umarım bir an önce takımımıza döner. İhtiyacımız olan bir kupayı kazandık" dedi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Futbol Futbol
Bloglar
mobilya kulübü