Pages

2 Temmuz 2013 Salı

Seçim KızıştıAYDINLAR KESİN HAZIR 
Her konuşmasında, “Bir gün mutlaka başkan olacağım. En büyük hayalim bu... Fenerbahçe’yi dünya kulübü yapacağım” diyen Mehmet Ali Aydınlar, başkanlık için en sıkı çalışan isimlerden biri. Öyle ki Aydınlar’ın yönetim kuruluna almayı düşündüğü isimler bile hazır. Yönetimine alacağı en az 10 kişiyi belirleyen Aydınlar’ın Tahkim Kurulu kararı sonrasında 2011’den sonraki tüm süreci anlatacağı ve adaylığını resmen açıklayacağı öğrenildi. Aydınlar’ın bununla da kalmayıp elinde bulunan tüm belgeleri de ortaya koyarak Fenerbahçe’de 1998 yılından beri yaşanan tüm ayrıntıları irdeleyip; son yaşanan UEFA, CAS ve tüm gelişmelerden ötürü Fenerbahçe’nin uğradığı zararları karşılaması için Aziz Yıldırım başta olmak üzere tüm yöneticilere müteselsil kefil oldukları için tek tek dava açacağı öğrenildi.
‘NİHAT ABİ’ FORMÜLÜ 
Şu anda Fenerbahçe’deki mevcut yönetim de boş durmuyor... Sarı-Lacivertli camianın önde gelen isimleri de bu geçiş sürecini eski başkan vekili Nihat Özdemir, yani kendi değimleriyle “Nihat abi” formülüyle çözmeyi planlıyor. Kulübün ileri gelenlerinin seri görüşmeler yaparak Özdemir’i bu konuda ikna etmeye çalıştıkları öğrenildi. Uzlaşıcı, yapıcı ve takdir alan yapısı nedeniyle camianın ağır toplarının yanı sıra başkan Aziz Yıldırım da Özdemir’e sıcak bakıyor. Nihat Özdemir’den 2015’de yapılacak olağan kongreye kadar başkanlık yapması istenecek. Bu gelişmeler ışığında eğer yapılan baskılar sonuç verirse Nihat Özdemir, 2015 yılına kadar başkanlık yapmak için adaylığını koyacak.
SARAN RESMEN AÇIKLADI
İki tarafta yaşanan bu gelişmeler sonrasında başkan Aziz Yıldırım tarafından üyelikten ihraç edilen Sadettin Saran’ın da yapılacak olağanüstü genel kurulda affedilmesi halinde adaylığını koyacağı bildirildi. Saran dün yaptığı yazılı açıklamayla da aday olacağını resmen açıkladı. Saran açıklamasında kulüpten ihraç edilmesi sonrasında başlattığı hukuki sürecin devam ettiğini belirterek, “Bu noktada hak ve adalet mücadelem, mahkemede halen sürmektedir. Durumu bu şekilde ifade etmekle birlikte, eğer Sayın Başkan, basın toplantısında bahsettiği tüm ihraçları kaldırma girişimini yerine getirirse, ben de yapılacak olan genel kuruldaki yerimi, ‘başkan adayı’ sıfatıyla ve büyük bir gururla alırım” ifadesini kullandı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Futbol Futbol
Bloglar
mobilya kulübü