Pages

10 Temmuz 2013 Çarşamba

UEFA Disiplin Kurulu'nun şike iddialarıyla ilgili verdiği 2+1 yıl Avrupa kupalarından men cezasına itiraz eden Fenerbahçe Kulübü, UEFA Tahkim Kurulu'ndaki savunmasına devam ediyo


İsviçre'nin Nyon kentinde bulunan UEFA merkezindeki duruşmalı toplantıda, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, yöneticiler, kulüp avukatları ve şahitler hazır bulundu.

Sarı-lacivertli kulüp, şike veya teşvik primiyle suçlandıkları maçlarla ilgili aralarında futbolcularında bulunduğu çok sayıda kişiyi şahitlik yapmaları için davet etmişti. Gazeteci Ertuğrul Özkök'ün yanı sıra, Mehmet Yıldız, Serdar Kulbilge, Korcan Çelikay, Orhan Şam, Tamer Yelkovan, Ümit Aydın,Yusuf Turanlı ve İlhan Ekşioğlu gibi isimler şahit olarak duruşmaya katılıyor.

Duruşmaya, Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi ve avukat Tolga Deniz Aytöre ile yedi avukat da iştirak ediyor.

UEFA Tahkim Kurulu'nun, sarı-lacivertli kulüp hakkındaki kararını 15 Temmuz Pazartesi günü açıklaması bekleniyor.

Cardozo için son teklifini sunan Fenerbahçe, Paraguaylı golcüyle ilgili ciddi hazırlık yaptı


Milyonlarca Fenerbahçeli nefesini tuttu, Oscar Cardozo'yu bekliyor. Sarı-lacivertli ekip Paraguaylı golcü için Benfica'ya son teklifini yaptı ve beklemeye geçti. Kulislerde Benfica'nın biraz daha fazla para koparabilmek için direnmeye devam edeceği, ancak son anda fiyatta indirime giderek Fenerbahçe'nin önerdiği rakamı kabul edeceği konuşuluyor. 

SATIŞ REKORLARI KIRACAK
Diğer yandan Fenerbahçe'nin Cardozo için büyük hazırlıklar yaptığı iddiası da ortaya atıldı. Hatta yıldız futbolcunun satışa çıkarılacak formalarının bile hazır olduğu öğrenildi. Cardozo'nun Alex'ten boşalan 10 numaralı formayı sırtına geçireceği kaydedildi. Sarı-lacivertli kulüpte, şimdiden Cardozo formalarının satış rekorları kıracağı beklentisi hakim.

ARTIK ŞU iŞi BiTiRELiMÖte yandan başkan Aziz Yıldırım'ın Cardozo için Benfica Başkanı Vieira'yı aradığı ve "Bu işe artık nokta koyalım" dediği ortaya çıktı. Yıldırım'ın ayrıca Paraguaylı futbolcunun menajeri ile de bir görüşme yaparak, "Bu transferi bitirmemiz gerek. Bize bir an önce cevap versinler" dediği öğrenildi. Aziz Yıldırım'ın, Tahkim Kurulu'ndan çıkacak karar ne yönde olursa olsun Cardozo transferini açıklayarak taraftarları sevindirmek istediği kaydedildi.
Futbol Futbol
Bloglar
mobilya kulübü