Pages

16 Ağustos 2016 Salı

Yeni Antrenör Dick Advocaat " Para için gelmedim, yeterince param var "

Fenerbahçe’nin anlaştığı Hollandalı çalıştırıcı, “Genç ve potansiyelli futbolcularla çalışmak için buradayım. Onlara kazanmayı öğreteceğim. Şampiyon olacağız çünkü başka şansım yok” dedi.

Fenerbahçe'nin, Vitor Pereira'nın yerine anlaşmaya vardığı Hollandalı teknik direktör Dick Advocaat, ilk röportajını Fotomaç'a verdi. Dün akşam İstanbul'a gelen 68 yaşındaki teknik adam, "Fenerbahçe'ye para için gelmedim. Yeteri kadar para kazandım. Genç ve potansiyeli olan futbolcularla çalışmak istediğim için buradayım" dedi.

"ŞAMPİYONLUKTAN BAŞKA ŞANSIMIZ YOK"
Fenerbahçe'ye kazanmayı öğreteceğini belirten Advocaat, "Nasıl oynayacağını bilen ama nasıl kazanacağını bilmeyen bir takım alacağım. Onlara kazanmayı öğretip, kendilerini keşfetmelerine yardımcı olacağım. Şampiyon olacağım çünkü başka bir şansımız yok" ifadelerini kullandı. Advocaat, Hollanda basınına ise, "Böyle büyük bir kulübe hayır diyemezsiniz. Bana para avcısı diyorlar ama ben futbola aşığım. Her sabah golf oynayan insanlardan hiç olmadım" ifadesini kullandı.

17 TAKIM ÇALIŞTIRDI
Milli Takım: Hollanda, Belçika, Rusya, Güney Kore, Sırbistan, BAE.
Kulüp Takımı: PSV, Zenit, AZ Alkmaar, M'Gladbach, Glasgow Rangers, Sunderland, Dordrecht, Schiedam, DSVP, Feyenoord (danışman), Den Haag (danışman)

.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Futbol Futbol
Bloglar
mobilya kulübü