Pages

23 Mart 2016 Çarşamba

Fenerbahçe İvan Bebek İçin UEFA'ya ve İnsan Hakları Mahkemesine Başvuracak


İvan Bebek, Braga'daki skandal yönetimine rağmen maçın İsviçreli gözlemcisi Manuel Diaz Vega'dan "iyi" anlamına gelen 8.2 puan aldı. Fenerbahçe, Vega'nın lisansının elinden alınması için FIFA ve UEFA Hakem Komitesine başvuruda bulunacak.

Fenerbahçe'yi Braga'da dünyanın gözü önünde katleden hakem İvan Bebek'e karşı büyük bir operasyon başlıyor. Bizzat Başkan Aziz Yıldırım aracılığıyla Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören'den, Bebek'e karşı açılacak maddi ve manevi davalar için destek sözü alan sarı-lacivertli kulüp, Hırvat hakemiAvrupa İnsan Hakları Mahkemesin'e şikayet ederek sanık sandalyesine oturtma planları yapıyor.

HUKUK TARİHİNDE BİR İLK
Fenerbahçe'nin, açılacak davada Hırvat hakem İvan Bebek'ten tazminat talep edeceği, Bebek'in hakemlik vasıflarını yerine getirme konusunda zafiyeti olduğunu iddia ederek, bir daha yerel veya ulusal bir maçyönetmemesi için bastıracağı belirtildi. Hukukçulardan görüş alan sarılacivertli kulüp, söz konusu davayı açması halinde bir ilke imza atacak.

Fenerbahçe Peşinde

      

           Kanarya, sezon başında Moussa Sow'u elinden çıkardıktan sonra o bölgeyi tam anlamıyla dolduramamıştı. Nani, Volkan Şen, Alper gibi isimler zaman zaman önemli işler yapsa da Sow'un hücumdaki katkısı Fenerbahçe'nin skor bulmasını kolaylaştırıyordu. Sarı-lacivertliler şimdi benzer özelliklerdeki Mohammed Elyounoussi'nin peşine düştü. Sol kanat, sol açık, sağ açık ve forvet pozisyonlarında görev yapabilen 'dahi çocuk' Kadıköy'de Molde'nin 3-1 kazandığı maçtan beri gündemde.
Futbol Futbol
Bloglar
mobilya kulübü