Pages

29 Mart 2016 Salı

Milli Takım Fernandao'ya 3 Yıl Daha Uzak

Fenerbahçe'nin Brezilyalı futbolcusu Jose Fernandao, Türk vatandaşlığı alsa dahi FIFA kuralları nedeniyle Ocak 2019'a kadar Milli Takım'da oynayamayacak.

İki yıldır Spor Toto Süper Lig'de futbol oynayan Fenerbahçe'nin Brezilyalı futbolcusu Jose Fernandao'nun, Türk vatandaşlığına geçse bile A Milli Futbol Takımı'nda forma giyebilmesi için Ocak 2019'a kadar Türkiye'de oynaması gerekiyor.

FIFA'nın ulusal takımlarda oynama statüsünde yer alan 7. maddesine göre, 18 yaşını geçen bir futbolcunun, bir ülkenin milli takımında forma giyebilmesi için o ülkede aralıksız en az 5 yıl futbol oynaması şart koşuluyor.

Bu Renklere Kara Sevdalıyım


Taraftarların sezon sonunda biten sözleşmesinin henüz uzatılmamasından tedirgin olduğu Gökhan, "F.Bahçe beni istediği sürece hiçbir yere gitmem. Ben bu renklere kara sevdalıyım" diye konuştu...

Değeri 22.5 Milyon Euro ( 72 TRİLYON)


Simon Kjaer, kendisinin de ifade ettiği gibi Fenerbahçe'de kariyerinin en iyi sezonunu yaşıyor. Bu da Danimarkalı oyuncuyu Avrupa'nın pek çok önemli takımının gözdesi haline getiriyor. Sarı-lacivertli ekibe henüz Kjaer ile ilgili resmi bir teklif gelmedi; gelse de kabul edilme şansı pek mümkün görünmüyor. Fakat F.Bahçe razı olmasa da onu transfer etmek mümkün. Tabii oyuncu da razı olursa. Nasıl mı? Kjaer'in sözleşmesinde "22.5 milyon euro'ya serbest kalır"maddesi olduğu ortaya çıktı.
Futbol Futbol
Bloglar
mobilya kulübü