Pages

21 Ekim 2017 Cumartesi

Josef "Daha Yenilmediler Çünkü Bizle Oynamadılar"

Galatasaray ile Fenerbahçe 100 yılı aşkın tarihlerinde yarın yeni bir heyecan için sahaya çıkacak… Türk Telekom Stadı'nda oynanan son maça golüyle damga vuran Josef de Souza ile buluştuk. Önce geçen seneki golü hatırlattık, duygularını sorduk ve 'tekrarı yaşanır mı' dedik. İşte Brezilyalı yıldızın cevabı: "Golü attığımda önce inanamadım. Son dakikada bir gol atmak hem de galibiyeti getiren golü atmak benim için çok büyük mutluluktu. Sonrasında golü televizyondan izlediğimde o mutluluğu tekrar tekrar yaşadım. Yine böyle güzel bir gol atıp, Fenerbahçe tarihinde yer alan futbolculardan biri olmayı umuyorum. Ama tabii ki önceliğim her zaman takıma katkı vermek ve kazanmak. Gol atmak önemli değil. Kazandığımız takdirde zaten mutlu olurum.".

Fenerbahçe'nin Büyük Planı " Souza, Ozan ve Giuliano "

Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman, Galatasaray'a karşı görev alacak olan Souza, Ozan Tufan ve Giuliano'ya özel görev verdi. Derbide G.Saray'ın kilidini bu üç isim açacak...
Sarı lacivertlilerde orta sahayı oluşturan isimler takımın yükünü sırtlayacak. Guiliano'ya dolaşım izni. Orta alanın her yerine ayak basacak. Orta alanda ve kanatlarda değişmeli oynayacak. Josef de Souza'dan ise sezon başından beri Kocaman'ın yapmasını istediği hücuma katkı. Takımın daha hızlı ve kontrollü ataklar geliştirmesi için Josef'e en kritik görevi üstlenecek. Hücuma katkı sırasında rakibinin kontra ataklarına da engel olmak zorunda. Son olarak Kocaman, genç yıldız Ozan Tufan'dan en son Malatyaspor'da sergilediği futbolu istiyor. Ozan Tufan ileri çıkışlarda sürprizler arayacak. Ancak bu gelişme karşısında da Valbuena savunmadaki açıklarını kapatacak.

.

Fenerbahçe Giuliano'ya Yaradı Milli Takıma Çağrıldı


YENİ Malatyaspor maçında Giuliano'yu Alex gibi oynatan Aykut Kocaman, Brezilyalı futbolcuyu derbide de aynı misyonla görevlendirecek. Forvet arkası sistemin Galatasaray'ı her zaman zorladığına inanan tecrübeli teknik adam, bu bölgede Giuliano'dan maksimum verim almak istiyor. Kocaman, sambacıyı derbide yine serbest şekilde santrforun arkasında oynatacak. Zaman zaman kanata da kayan Giuliano, bu bölgede sahaya çıktığı Malatya sınavını golle tamamlamıştı.

YiNE MiLLi TAKIMDA
Brezilya Milli Takımı Teknik Direktörü Tite, kasım ayındaki Japonya ve İngiltere özel maçlarının aday kadrosuna Giuliano'yu aldı. Tecrübeli oyuncu, kadroya yazılan 9 orta sahadan biri oldu. Giuliano, daha önce Brezilya Milli Takımı'nda 13 kez forma giymişti..
Futbol Futbol
Bloglar
mobilya kulübü