Pages

26 Ekim 2017 Perşembe

Bırak Oynayayım Hocam

Valbuena ile Kocaman arasında ‘oyuncu değişikliği’ için taktik görüşmeler sürüyor Fransız yıldız, hocasına “Rakiplerin yorulduğu dakikalarda sahada kalmalıyım” dedi

Fenerbahçe'nin sezon başı kadrosuna kattığı yıldız transfer Mathieu Valbuena'nın oldukça ilginç bir istatistiği var. Fransız yıldız Avrupa Kupaları ve Süper Lig'deki ilk 9 resmi maçta 90 dakika sahada kaldı. Beşiktaş maçından itibaren ise 66 ile 72. dakikalar arasında 4 karşılaşmadır üst üste teknik direktör Aykut Kocaman tarafından kenara alınıyor.

Valbuena "Tam benim dakikalarım" derken, Kocaman "Senden memnunum sadece daha diri birini oyuna soktum" ifadelerini kullanmıştı. İkili arasındaki bu taktik görüşmeler sürüyor. Son olarak Valbuena'nın "Hocam rakibin yorulduğu anlarda daha etkili olabilirim. Bırakın sahada kalayım" dediği öğrenildi. Sarı-lacivertlilerin Kayserispor ile evinde oynayacağı maçta Kocaman'ın Valbuena konusunda nasıl bir karar vereceği merak konusu.

.

Fenerbahçe'nin Bu Hızı Diğer Takımları Devirir

Aykut Kocaman takımının daha 'hızlı' oynamasını istiyor. Y. Malatya maçına kadar atağa çıkma hızı ortalama 13 olan F.Bahçe, bu rakamı 18.1'e çekmişti. Pas hızı da 17.8'i bulmuştu. G.Saray maçında pas hızı 15.1, atak hızı ise 16.5'te kaldı. Derbiye yetmedi ama diğer takımları devirecek güçte rakamlar..
Futbol Futbol
Bloglar
mobilya kulübü