Pages

11 Şubat 2009 Çarşamba

Aragonez Gidiyor


İspanyol menajer, pazartesi gelecek ve Aragones'in sözleşmesinin feshi için yönetimle masaya oturacak

İstanbul BŞB yenilgisinin ardından, daha sert bir şekilde eleştirilmeye başlanan teknik direktör Luis Aragones, Fenerbahçe macerasına nokta koymaya hazırlanıyor. Fenerbahçe'nin kötü futbolunun en büyük sorumlusu olarak gösterilen İspanyol teknik adam, son günlerdeki yoğun eleştirilerden bunalınca, çareyi menajerini İstanbul'a çağırmakta buldu. Aragones, Amerika'da bulunan ve hem menajerliğini hem avukatlığını yapan Pepe Navarro'yu Türkiye'ye çağırdı. Menajer Navarro'nun pazartesi günü İstanbul'a geleceği öğrenildi.

Pepe Navarro'nun önümüzdeki hafta içinde Fenerbahçe yönetimiyle masaya oturarak Aragones'in sözleşmesinin feshedilmesi konusunu görüşeceği belirtildi. Gönderilmesi halinde Fenerbahçe'nin 4 milyon euro tazminat ödeyeceği Aragones'in, bu rakamın yarısına takımdan ayrılmaya razı olacağı yorumları yapılıyor. Daha önce, bırakmayı kesinlikle düşünmediğini söyleyen tecrübeli hocanın, İstanbul BŞB maçından sonra bazı futbolcuların kendisine karşı tavır alması üzerine fikir değiştirip ayrılmaya karar verdiği ifade edildi.

Kim, hangi hocayı istiyor
Alex'in gönlündeki isim Luxemburgo
Aragones'le yıldızı barışmayan ve İstanbul Belediye maçı sonrası İspanyol hocaya isyan bayrağını çeken kaptan Alex de Souza, Brezilyalı Vanderlei Luxemburgo'nun Fenerbahçe'nin başına geçmesini istiyor. Ülkesinde Palmeiras'ı çalıştıran Luxemburgo, Deivid, Carlos ve Maldonado'nun da ilk tercihi.

Yerlilerin gözdesi Kocaman-Uygun
Fenerbahçe'nin yerli futbolcularından Semih, Deniz, Volkan Demirel, İlhan, takımın başına yerli bir teknik adamın getirilmesinden yana. Bu futbolcular, Aykut Kocaman veya Rıdvan Dilmen'den birinin gelmesini isterken; Emre, Selçuk, Gökhan Gönül ve Uğur ise "Keşke Bülent hoca (Uygun) gelse" diyor.

Taraftar Rıdvan Dilmen'den yana
Taraftarların büyük bölümü teknik direktörlük görevini Rıdvan Dilmen'in üstlenmesini istiyor. İnternet sitelerindeki forumlarda ve anketlerde Dilmen isminin ağır basması dikkat çekiyor. Ancak daha önce de gündeme gelen Dilmen'in, FşBahçe'yi çalıştırma düşüncesine soğuk baktığı biliniyor.

Başkan Aziz Yıldırım şimdilik kararsız
F.Bahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, teknik direktör konusunda kararsızlık yaşıyor. Bir süre öncesine kadar Aragones'in en azından sezon sonuna kadar kalmasını isteyen Yıldırım'ın, şimdilik beklemekten yana olduğu ve herkesin düşüncesini öğrendikten sonra fikrini açıklayacağı belirtiliyor.

Bazı yöneticiler Scolari'yi istiyor
Sarı-lacivertli yöneticiler, teknik direktör konusunda farklı düşünüyorş Bazı yöneticiler, Chelsea'nin gönderdiği Scolari için başka kulüpler devreye girmeden, hemen kolları sıvamak gerektiğini düşünüyor. Bazıları ise "Scolari, Türkiye'yi tanımıyor. En iyisi biraz daha beklemek" diyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Futbol Futbol
Bloglar
mobilya kulübü