Pages

12 Mayıs 2009 Salı

Cris


Lugano'nun İtalya'ya gitmek istemesi, Edu'nun da iyileşme sürecinin uzun sürecek olması nedeniyle savunmaya çok kaliteli bir isim arayan F.Bahçe, Lyon'un Brezilyalı yıldızı Cris'i de listesine ekledi. Takım kaptanı Alex'in çocukluk arkadaşı olan 32 yaşındaki Cris için nabız yoklayan F.Bahçe yönetimi, Fransız kulübünden olumlu karşılık aldı. F.Bahçe'nin, Lyon'la sözleşmesi 2011'de bitecek olan Cris'i çok uygun fiyata renklerine katabileceği belirtildi. 2004-05 sezonunda geldiği Lyon'da savunmanın belkemiği olan 1.85 boyundaki sambacı için Alex'in de devreye girdiği ifade edildi.


***

Cris bitecek

Son adayLyon'un istikrar sembolü savunmacısıCris. Tecrübeli oyuncu,kaptan Alex'in eski mahalle ve takımarkadaşı.

F.Bahçe, Lugano'nun sözleşmesini uzatmama ihtimaline karşı tedbirini şimdiden alıyor. Yerli ve yabancı birçok isimle görüşen hatta bazıları ile söz kesen sarı-lacivertliler, son olarak Fransa Ligi'nde son 7 sezonda şampiyonluk ipini göğüsleyen Lyon'un sambacısı Cris'e yöneldi. 32 yaşındaki oyuncu, Alex'in Brezilya'dan mahalle arkadaşı. İkili, Cruzeiro'da
da birlikte top koşturdu. Cris'le görüşme trafiğinde Alex aracı rol üstlenmiş durumda.

Bay '90 dakika'
Lyon'da 5. sezonunu yaşayan, 16 kez de Brezilya Milli Takım formasını giyen tecrübeli defans oyuncusu, tam bir istikrar sembolü. Fransız ekibinde bu sezon 31'i lig, 6'sı Şampiyonlar Ligi maçı olmak üzere 37 kez forma giyen 1.85'lİk futbolcu, hepsinde de 90 dakika sahada kaldı. Hocası Cladue Puel'in en vazgeçemediği isim olan Cris'in sözleşmesi 2011'de sona eriyor. Fenerbahçe, uygun bir fiyata bu oyuncuyu bitirmeye çalışıyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Futbol Futbol
Bloglar
mobilya kulübü