Pages

13 Haziran 2009 Cumartesi

8 milyon euro


İtalyan golcü F.Bahçe'ye gelirse, Real Madrid'e rekor bir ücretle transfer olan Kaka kadar para kazanacak.


Fenerbahçe'nin Bayern Münih'in 1.96'lık golcüsü Luca Toni'nin peşine düşmesi başta Almanya olmak üzere Avrupa'da büyük yankı uyandırırken, sarı-lacivertli ekibin yıldız futbolcuya dudak uçuklatan bir rakam önerdiği belirtildi. Almanya'nın en ciddi ve önde gelen gazetelerinden Bild konuya geniş yer ayırdı. Gazete, "Daum onu Fenerbahçe'ye mi alacak?"
başlığıyla verdiği haberde, Daum'un Toni'yi Türkiye'ye götürmek istediği ve sarı-lacivertli ekibin yıldız futbolcuya yıllık 8 milyon euro gibi astronomik bir ücret teklif ettiği öne sürüldü. Konfederasyon Kupası için İtalya Milli Takımı'yla Güney Afrika'da bulunan Luca Toni'nin, menajeri aracılığıyla Fenerbahçe'ye "Teklif cazip ama önce kulübümle konuşmalıyım" cevabı verdiği belirtildi. Rekor transfer ücretiyle Real Madrid'e giden Kaka'nın yılda 9 milyon euro alacağı düşünüldüğünde, Luca Toni'nin F.Bahçe'nin 8 milyon euro'luk teklifini kabul edeceği görüşü hakim. Olic, Klose ve Gomez gibi golcüleri olan Bayern'in, sözleşmesi 2011'de bitecek olan Toni'yi elden çıkarmak istemesi de bu transferi kolaylaştırıyor.

Fenerbahçe çok ciddi
Arkadaşımız Selçuk Manav'a konuşan Luca Toni'nin menajeri Tinti, "Barcelona ve İnter de Toni'yle ilgileniyor ama F.Bahçe de çok ciddi" dedi. Tinti, Toni'nin Bayern'de yıllık milyon euro aldığını da söyledi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Futbol Futbol