Pages

30 Ekim 2009 Cuma

Fabiano Fenere Giderim


İspanyol kulübünden 4 yıllık sözleşme isteğinde bulunan Brezilyalı golcü, bu talebinin kabul edilmemesi üzerine takımdan ayrılma kararı aldı ve yeni adresinin F.Bahçe olacağını söyledi

Fenerbahçe, devre arasında Avrupa'da yılın transferini gerçekleştirmeye çok yakın. Hem başkan Aziz Yıldırım'ın hem de teknik direktör Daum'un yıllardır hayallerini
süsleyen Brezilyalı golcü Luis Fabiano, kulübü Sevilla ile yolları ayırma noktasına gelirken, rotasının Fenerbahçe olacağını söyledi. 2011'de Sevilla ile sözleşmesi bitecek olan Fabiano, kulübüyle mukavele yenilemek için "4 yıllık imza" şartı koştu. Sevilla yönetimi bu isteği kabul etmeyince taraflar arasında son dönemde zayıflayan bağlar tamamen koptu ve Fabiano devre arasında takımdan ayrılmak istediğini açıkladı.

Sevilla'dan yıllık 1.5 milyon euro alan ve bu parayı az bulduğu için zaten huzursuz olan 29 yaşındaki futbolcu "Burada isteklerimin hiçbiri karşılanmıyor. Bana ayrılmak dışında bir seçenek bırakılmadı. Fenerbahçe benimle ilgileniyor. Üstelik orada çok yakın arkadaşlarım da var" diye konuştu. Bu gelişmeler sonrası Fenerbahçe yönetiminin hemen kolları sıvaması ve yabancı kontenjanında yer açmak için Deivid ile yolları ayırması bekleniyor. Sarı-lacivertli kulüp Fabiano transferini bitirmesi halinde Deivid'i, kendisini çok isteyen eski teknik direktörü Zico'nun takımı Olympiakos'a verecek.

Milan kapısı kapalı
Sezon başında Fabiano ile ilgilenen kulüplerden biri de İtalyan devi Milan'dı. Ancak İspanyol gazeteciler, Fabiano'nun Milan'a gitmesinin çok zor olduğu görüşünde birleşiyor. Bunun sebebi ise yıldız futbolcunun ısrarla 4 yıllık sözleşme imzalamak istemesi. Milan, en fazla 2 yıllık sözleşme önerdiği için Fabiano, İtalyan kulübüne sıcak bakmıyor. Fabiano, 4 senelik mukaveleyi kabul edecek tek kulüp olması nedeniyle Fenerbahçe'yi düşünüyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Futbol Futbol
Bloglar
mobilya kulübü