Pages

20 Ocak 2010 Çarşamba

Fransa'nın Toulose takımı Fenerbahçe'de gözden çıkarılan Colin Kazım'a imzayı attırdı. Sözleşmenin 6 aylık ve kiralık olduğu belirtildi.


Fransa Ligi'nde 11. sırada bulunan Toulouse, forvette Andre - Pierre Gignac'la eşlik etmesi için İngiltere doğumlu Türk oyuncu Colin Kazım'ı kadrosuna kattı. Radyospor'da yer alan habere göre Fransız ekibi Toulouse, Colin Kazım'ın satış opsiyonunu da elde etti.
Toulouse teknik direktörü Alain Casanova Kazım'ın transferiyle ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Güçlü bir oyuncu, çok hızlı ve hücumda oynayabiliyor. Mücadelelerde güçlü ve defansa zor anlar yaşatabiliyor. Bizim de bu tarz bir oyuncuya ihtiyacımız vardı. Ligin ikinci yarısında takımımıza katkısı olacaktır." dedi.
Casanova, Kazım'ın hücuma dönük bir oyuncu olmasına karşın fazla gol atamamasıyla ilgili olarak ise, "Herkesin geliştirmesi gereken bir çok önemli eksikliği vardır." dedi.
Kazım'ın Haziran ayına kadar sözleşme imzaladığı ve Toulouse bu oyuncuyu almak isterse 4 milyon euro bonsvervis bedeli ödeyeceği açıklandı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Futbol Futbol
Bloglar
mobilya kulübü