Pages

28 Nisan 2010 Çarşamba

Sarı-lacivertliler, "Hakemden endişeliyiz" açıklaması yapan başkent ekibine, "Hakemi siz seçin" diyerek meydan okudu

A.Gücü'nün, daha iki hafta olmasına rağmen F.Bahçe ile oynayacakları maçın hakemi üzerinde spekülasyon yapması, ortamı gerdi. Başkent temsilcisinin asbaşkanı Ayhan Atalay'ın, "Yıldırım, MHK'yı babasının çiftliği gibi kullanıyor. Maça kendi istedikleri bir hakem atamaya çalışıyor" demesi, Fener'den sert tepki gördü. İşte o açıklamadan satırbaşları:


SUÇ İŞLEMİŞTİR
"A.Gücü'nün asbaşkanı, kulüplerinin Bursaspor ile kardeş olduğunu, Fenerbahçe'yi yenerek Bursaspor takımını şampiyon yapacaklarını saf dillikle söylemiştir. Atalay'ın gerek bu söylemi gerekse 15 gün sonra oynanacak olan maça atanacak hakemi bugünden etkilemeye yönelik açıklamaları futbola özgü hukuk kuralları uyarınca suçtur."

HUKUKİ İŞLEM
"TFF'yi bu şahsın açıklamaları ile ilgili soruşturma başlatmaya davet ediyoruz. Kulüp olarak biz de Sarıyer Cumhuriyet Savcılığı'na başvurarak bu şahıs hakkında hukuki işlem başlatıyoruz. Atalay'ı, şerefli ve namuslu ise maçla ilgili adı geçen hakemleri ve bu bilgiyi kendisine vereni, adli mercilerden önce kamuoyuna açıklamaya davet ediyoruz."

AYRIM YAPMA
"Kamuoyunun bilmesini istiyoruz ki yakın bir dönemde futbol ailesi içinde dillendirilmeye başlayan İstanbul-Anadolu ayrışmasının kimseye faydası olmayacaktır. Bu akıl tutulmasının kahramanı Atalay'ın ismini vereceği, dilediği hakem ile Ankaragücü müsabakasına çıkmaya hazırız. Hak edilen sonuç ancak formaya dökülen terle elde edilecektir."

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Futbol Futbol
Bloglar
mobilya kulübü