Pages

23 Aralık 2011 Cuma

Fenerbahçe’de transfer için girişimleri hızlandı.

Fenerbahçe’de transfer için girişimleri hızlandı. Cristian için Corinthians, Santos ve Cruzeiro cazip teklifler verdi. Yönetim buradan gelecek parayla Alper Potuk’u kadrosuna katmak istiyor

Fenerbahçe’de transfer konusunda hareketli saatler yaşanmaya başladı... Sarı-Lacivertliler, Afrika Kupası nedeniyle ikinci yarıda takımdan uzak kalacak olan Issiar Dia’yı elden çıkarıp oradan gelecek parayla transfer yapmak istiyordu. Ancak görüşülen diğer kulüpler de aynı nedenlerle Dia’ya sıcak bakmayınca işler karıştı. İşte tam bu noktada sürpriz bir gelişme yaşandı. Cristian Baroni’ye ülkesinden 3 kulüp talip oldu. Sambacıyı Brezilya’nın önde gelen kulüplerinden Corinthians, Santos ve Cruzeiro bir süredir izliyordu. Oyuncunun kendi performansı açısından tavan yaptığı şu süreçte, bu kulüpler devre arası transfer dönemi için Fenerbahçe’nin kapısını çaldılar. Sarı-Lacivertli yönetim ise Cristian’ı değerinden aşağı bırakmaya niyetli değil. Çünkü yönetim bu transferi istediği gibi noktalayabilirse, Eskişehir’den transfer etmek istediği Alper Potuk konusunda da rahatlamış olacak.


BİLİCA+BERK+2.5 MİLYON EURO

Şu an oyuncu takviyesine ihtiyacı olan ve kadrosunun daha da zayıflamasını istemeyen Fenerbahçe yönetimi, Cristian ve Alper Potuk konusunu birbirine paralel olarak işletiyor. Yani hem olursa Cristian’ı yüksek fiyattan satmak hem de Alper için Eskişehir’in istediği 10 milyon Euro’yu aşağıya çekip, yerli oyuncunun kadroya katılması hedeflenecek. Cristian değerini bulmazsa ve kar getirmeyecekse kesinlikle satılmayacak. Alper’e de 10 milyon Euro verilmeyecek. Yönetim, Eskişehirspor’a Bilica ve kiralık olarak Berk’in yanı sıra 2.5 milyon Euro, genç yıldıza yıllık 1.5 milyon Euro’dan 3 yıllık sözleşme önerdiği belirtildi. Her iki durumda da yetki teknik direktör Aykut Kocaman da. Yönetim ile Kocaman arasında dün gerçekleştirilen transfer zirvesinde bu durum da masaya yatırılarak tüm detaylar konuşuldu. Borges ve Özgür Çek için de resmi görüşmeler başladı.

1 yorum:

Adsız dedi ki...

oğuzhannnnn affettt beniiiiiiii

Yorum Gönder

Futbol Futbol
Bloglar
mobilya kulübü