Pages

1 Şubat 2012 Çarşamba

Miroslav Stoch, Fenerbahçe TV'de KonuştuMiroslav StochFenerbahçe TV'de canlı olarak yayınlanan ''Günün Röportajı'' programına konuk olurken, taraftarlardangelen soruları yanıtladı. Son dönemde attığı birbirinden güzel gollere değinen Stoch, futbola başladığı 6 yaşından beri antrenman öncesinde ve sonrasında özel şut çalışması yaptığını aktararak, ''Bu benim için ayrı bir antrenmanda diyebilirim. Gollerim çalışmanın ürünü. Benim silahım bu. Bunu da geliştirmek için elimden geleni yapıyorum. İlk yarıda biraz şanssızdım. Ama ben yılmadım. Çalışmalarıma devam ettim. Bunun meyvelerini toplamak benim için en büyük mutluluk'' dedi.

Sarı-lacivertli ekipte 2,5 yıllık daha sözleşmesi bulunduğunu hatırlatan Slovak futbolcu, kendisini Fenerbahçe takımının bir parçası olarak gördüğünü ve burada devam etmek istediğini söylerken, bu sene de şampiyonluk yaşamak istediğini vurguladı.

Stoch ''Her şeye rağmen ligde zirveye oynuyoruz ve kupada da varız. Bu sene de ligi kazanırsak ben 3 sene arka arkaya şampiyonluk yaşamış bir oyuncu olacağım. Geçen yıl Fenerbahçe'de, önceki yılda Twente forması ile şampiyonluk sevincini yaşadım. Henüz erken ama bu yıl da şampiyon olursak, 3 yıl üst üste şampiyon olma sevincini yaşayacağım. Bu, benim ve kariyerim adına çok önemli'' ifadelerini kullandı.

Alex'e övgü
Stoch, Fenerbahçe Kaptanı Alex'la ilgili düşüncelerinin sorulması üzerine, Brezilyalı yıldızı, ''Çok önemli bir oyuncu ve kaptan olarak'' nitelendirdi.

Alex'le saha içinde ve dışında aralarının çok iyi olduğunu aktaran Stoch, ''Herkese yardımcı oluyor. Aynı zamanda takım içinde arkadaşlık da çok pozitif. Herkes birbirine yardımcı oluyor'' diye konuştu.

''İnşallah mahkeme bir an önce karar verir''
Futboldaki şike ve teşvik iddialarına yönelik soruşturmayla başlayan sürece değinen Miroslav Stoch, ''Temmuz ayından beri bu durumun içindeyiz. Hoşumuza gitmiyor bu süreç. Uzun süre oldu. Sahada işimizle var olmak zorundayız. İnşallah mahkeme bir an önce karar verir de bizde rahatlarız. İşimizi yapmaya çalışıyoruz. Elimizden gelen bu'' dedi.

Başarılı futbolcu, İstanbul'da yaşamaktan mutlu olduğunu, boş zamanlarında ise takım arkadaşlarıyla vakit geçirip, sinemaya gittiğini anlatırken, ''Gezmeyi çok seviyorum. İstanbul çok büyük bir şehir. Alternatif çok. İstanbul'da yaşamaktan çok memnunum'' diyerek sözlerini tamamladı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Futbol Futbol
Bloglar
mobilya kulübü